نوروز فرخنده نیست

… امروز هیچ فرقی با دیروز ندارد به غیر از ارقام و اعدادی که ۳۶۵ است و در طول تمام این دیروزها سیستم کاپیتالیستی با تمام امکاناتش در مقابل و جنگ با انسانیت، ازادی و برابری و مبارزه انسانها برای یک رسیدن به دنیای بهتر از پا ننشسته است و امروز هم که فردایش گویا بازگشت ۳۶۵ به روز یک است، سرمایه داری بدون وقف مشغول چپاول و توهین به انسان و مخصوصا طبقه کارگر است.
سال جدید برای انسان تحت ستم، روز ازادی ان از بردگی نوین و الغا کار مزدیست .
یک دقیقه سکوت به یاد تمام انسانهايی که جانشان را در راه ازادی و برابری بخشیدند ، به یاد کوبانی ، به یاد شنگال ، به یاد غزه و هر جا که انسانهای بی گناه و مخصوصا کودکان جان باختند، به یاد خانواده های بی بضاعتی که نه فقط درخت کریسمس و هدیه پاپا نول بلکه حتی از غذایی گرم ، بستری گرم و سقفی بر سر خود محرومند.
نه ، این سال ، سال من نیست همچنان که تولد محمد روز من نیست ، هیچ فرقی بین تولد محمد و مسیح و عیسی و هجری و قمری و شمسی و میلادی نیست ، همه این تولد ها و اغاز سالهای نو تنها ترفندیست برای اسارت بیشتر انسان بدست انسان و هدف مذهب برای گمراهی و تباهی . اگر امروز یکم ژانویه سال جدید است ، پس سال ایرانی۲۱ مارش چه سالی است ؟ نوع چینی اش کدام؟ نه ، اینها میتواند عادات و سنت یک طیف از انسانها باشد ولی در واقیعت ربطی به طبقه کارگر و مردم بی خانمان ندارد ..
سال جدید انسان کارگر ، انسان بی خانمان ، انسان تهیدست ان زمانیست که دیگر بتوان دنیايی بهتر که رسیدن به ان مانند فردايی روشن است بوقع بپیوندد، ارزش انسان به خود انسان بازگردد و جهانی برابر و عاری از استثمار و ستمکشی را شاهد باشیم .
به جای تبریک سال نو، همه شما را دعوت میکنم که برای برپايی ۸ مارس روز نوین و جهانی زن و اول ماه مه ، روز جهانی کارگر از حالا اماده باشیم و این دو روز مهم زنان و کارگران جهان را به روز همبستگی در مقابل متجاوزین به حرمت ، معیشت ، ازادی و خواستهای بر حق کارگران و انسانهای ازادی خواه تبدیل نماییم .
ادرس و تاریخ
هشتم مارس
زمان :ساعت ده صبح ، وقت محلی
مکان : نزدیک ترین میدان محل سکونت
اول مه
زمان: ساعت ده صبح، وقت محلی
مکان: اولین خیابان محل تجمع کارگران با پرچمهای سرخ
به امید دیدار

فیس‌بوک
تویتر
لینکد‌این
تلگرام
واتس‌اپ