کاپیتال

به این وسیله به اطلاع می‌رسانم که دو نسخه (فایل) جدید از ترجمه کتاب سرمایه (کاپیتال) روی سایت این کتاب (www.kapitalfarsi.com) قرار گرفته است که کار استفاده از آن را بیش از پیش تسهیل می‌کند.

نسخه اول، نسخه قابل چاپ (پی دی اف) کتاب است که به همت رفقائی در داخل کشور از روی همان نسخه موجود در اینترنت تهیه شده. گفته می‌شود که این نسخه (فایل) اکنون مدتهاست در میان افراد و محافل مطالعه کاپیتال در ایران دست به دست می‌گردد. در اینجا و به این وسیله از زحمات این رفقا صمیمانه تشکر میکنم.

نسخه دوم، تک فایل مجزا و قابل دانلود کردنی است که کل محتوای نسخه اینترنتی موجود را مستقلا در خود دارد. در اختیار داشتن این فایل سبک ِ دو و نیم مگابایتی خواننده را نه تنها از اتصال به اینترنت بی‌نیاز می‌کند، بلکه به او امکان می‌دهد آن را به راحتی در همه جا به همراه داشته باشد و کار مطالعه کتاب را در هر جا که هست در صورت دسترسی به تنها کامپیوتر بیوقفه ادامه دهد. علاوه بر اینها، استفاده از این فایل یک نقص اجتناب‌ناپذیر در استفاده از سایت کتاب از طریق مرورگر فایرفاکس را هم مرتفع می‌کند، و آن اینکه در این مرورگر اعداد اعشاری (ممیزدار) معکوس دیده می‌شود – مثلا ۲/۸ بجای ۸/۲.

استفاده از این دو نسخه جدید نیاز به توضیحات فنی جداگانه ندارد، اما نیاز به تکرار و تاکید دارد که برای استفاده بهینه از آنها خواننده باید ابتدا «مقدمه مترجم بر نسخه چاپی کتاب» و سپس بخش «توضیحات فنی» در صفحه خانۀ سایت را بخواند. تنها نکته‌‌ای که شاید نیاز به یادآوری داشته باشد اینست که فایل جدید قابل حمل کتاب یک فایل اجرائی (.exe) و بنابراین تنها از طریق آدرس ایمیل یاهو قابل ارسال است.

جمشید هادیان
۱۴ مرداد ۱۳۹۱، ۴ اوت ۲۰۱۲

 

[button color=”red” size=”big” link=”http://www.kapitalfarsi.com/f00/sarmaye_Jelde1.pdf” icon=”” target=”false”]دریافت کتاب : سرمایه ، کاپیتال – کارل مارکس[/button]

فیس‌بوک
تویتر
لینکد‌این
تلگرام
واتس‌اپ